Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bağdat Yunus Emre Enstitüsünün Türkçe kurslarına Irak’ta yoğun ilgi

Bağdat Yunus Emre Enstitüsünün başlattığı Türkçe kursu Iraklılardan yoğun ilgi görüyor.

Bağdat Yunus Emre Enstitüsünün


Enstitüden yapılan açıklamada, Türkiye’nin Bağdat Büyükelçisi Ali Rıza Güney’in katılımıyla gerçekleşen programda Bağdat Yunus Emre Enstitüsünde Iraklılara yönelik Türkçe kurslarının başlatıldığı duyuruldu.

Açıklamad agörüşlerine yer verilen Bağdat Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü Ahmet Can Turgut, bölgede faaliyete başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, iki ülke arasındaki kültürel bağları enstitünün gerçekleştireceği faaliyetlerle daha da güçlendireceklerini bildirdi.

Türkçe kurslarına 70 Iraklı kursiyerin kayıt yaptırdığını kaydeden Turgut, Irak İçişleri ve Savunma Bakanlığı ile imzalanan mutabakat kapsamında enstitü tarafından mart ayında Iraklı kamu personeline yönelik Türkçe kurslarının düzenleneceğini anlattı.

Turgut, Bağdat dışındaki illerde yaşayanlar için de çevirim içi kurs duyurularının başladığını belirterek,gelecek dönemde Türkçe kurslarının yanı sıra kültürel, bilimsel ve akademik çalışmalar, meslek edindirme kursları, sinema buluşmaları gibi aktivitelerin de düzenleneceğini aktardı.