Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atlas Copco Group şirketi Ekomak Kompresör, üretim kapasitesini iki katına çıkarıyor

İsveç Merkezli Atlas Copco Group’a ait Ekomak, stratejik büyüme vizyonu doğrultusunda üretim merkezini Kocaeli Dilovası’na taşıma kararı aldı. Şirkett…

İsveç Merkezli Atlas Copco


İsveç Merkezli Atlas Copco Group’a ait Ekomak, stratejik büyüme vizyonu doğrultusunda üretim merkezini Kocaeli Dilovası’na taşıma kararı aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ekomak, yeni tesisle birlikte yıllık üretim kapasitesini yüzde 100 artıracak ve gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelen talepleri daha hızlı ve etkin şekilde karşılayacak.

2024’ün ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanan üretim tesisi ile Ekomak, artan ticaret hacmi ve oluşturacağı istihdam ile Türk ekonomisine katkı sunmaya devam edecek.

Ekomak Kompresör, 2012 yılından bu yana, dünya çapında endüstriyel ve teknolojik çözümler sunan İsveç merkezli Atlas Copco Group’a ait şirketlerinden biri olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ekomak Product Center Genel Müdürü Umut Ilıkkan, yeni tesiste bu güçlü birlikteliği devam ettireceklerini belirterek, “Bu tesis sayesinde endüstriyel kompresör sektöründe hayata geçireceğimiz ileri teknolojik çözümlerimiz ve sürdürülebilir üretim uygulamalarımız EKOMAK’ın öncü konumunu destekleyecektir.” ifadelerini kullandı.

Ekomak Customer Center Genel Müdürü Dervişhan Yıldız ise geleceğe dair kurdukları hayallerin bugün geldikleri noktanın çok ilerisinde olduğunu belirtti.

Yıldız, şunları kaydetti:

“Kocaeli fabrikamız işte bu hayallerimize hizmet edecek. Türkiye’nin geleceğine yapılan bir yatırım olan Kocaeli fabrikasında her şeyin odağına çalışanlarımızı koyarak ve onların güveni ve desteği ile daha birçok yeniliği önümüzdeki dönemde devreye alıyor olacağız.”