Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Araçlarda fiyatlar geriliyor!

Ticaret Bakanlığı’nın aldığı tedbirler sonrasında sıfır ve ikinci el otomobiller de fiyatlar düşmeye başladı. Bunun üzerine otomobil bayileri araç satışlarında birçok kampanya yapmaya başladı. Satışa sunulan araçlarda her markanın en uygun otomobili belli oldu.

Ticaret Bakanlığı'nın aldığı tedbirler


2023 yıl sonu yaklaşırken, Kasım ayıyla birlikte bazı markalar belirli otomobiller için  yeni kampanyaları açıklaması üzerine sıfır otomobile olan talep rekor seviyelere ulaştı.

Ticaret Bakanlığı tarafından atılan adım sonrasında ise aksesuar adı altında bayilerin fatura kesmeden el altından para alması, bayi çalışanlarının satış listesinde sıra önceliği tanımak için fazladan ücret talep etmesi, bir kişinin topladığı vekaletlerle 3’ten fazla araç satışının önüne geçilmesi, fahiş fiyat denetimleri, sıfırdan daha pahalıya satılan ikinci ele düşmüş araçların ilanlarına düzenleme gibi birçok aksiyon otomobil sektörünü düzene soktu.

İşte Türkiye’nin en ucuz satışa sunulan 3 otomobili ;Hyundai i10  en uygun otomobil olurken, i10’u Seat Ibiza takip etti ve Ibiza’yı Fiat Egea izledi.