Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altın fiyatlarında belirgin bir durgunluk yaşanıyor!

İsrail ile Filistin Hamas arasında yaşanan savaş sonrasında dolar ve altın alım satımlarda durgunluk yaşanırken, kuyumcular piyasasında nakit sıkıntısı yaşandığını belirtti.

Bu haberin fotoğrafı yok

İsrail ve Filistin arasındaki gelişen savaş durumu, piyasalarda belirsizliklere neden olurken, altın fiyatları vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından merak konusu oluyor.

Altın fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulunan Veysel Çift Budak, “Bileziğin gramı 1715 lira, Cumhuriyet altın 12.200 lira, yarım 6100 lira, çeyrek 3050 liradan alıcı bulduğunu” ifade etti.

“10-15 GÜNDÜR ALTIN FİYATLARI SABİT”

Son zamanlarda altın piyasasında yüzde 15’lik bir yükseliş yaşandığını ifade eden Veysel Çift Budak, ‘‘10-15 gündür altın fiyatları sabit. Ne yükseliyor ne de iniyor. Bileziğin gramı 1715 lira, Cumhuriyet altın 12.200 lira, yarım 6100 lira, çeyrek 3050 lira. Altın yatırımcıları için güvenli bir liman. Altın alıp zarar eden bir yatırımcımız olmamıştır. Altın, en güvenli ve garantili liman” şeklinde konuştu.

 “PİYASALARIN BİRAZ DAHA BELİRGİN OLMASINI BEKLİYORUZ”

Hem altın alan hem de altın satan vatandaşların olduğunu belirten Veysel Çift Budak, konuşmasının devamında ise, “Altın fiyatları yükselince altın alan vatandaşlarımız var. Fiyatın yükselişiyle beraber altının değerli olup getirip bozdurup ayrı yatırıma giren müşterilerimiz de var. Açıkçası fiyatların yükselip düşmesi çok fark ettirmiyor. Piyasaların biraz daha belirgin olmasını bekliyoruz. Bu son sıralarda faizlerin yükselişinden sonra piyasada bir nakit eksikliği göz önünde. Vatandaşın parası bankalarda” diye konuştu.

URFANATİK HABER: FERDİ BULUT