Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akşener, Şanlıurfa eski İl Başkanına dava açtı!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Parti Şanlıurfa eski İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’ya manevi tazminat davası açtı.

İyi Parti Genel Başkanı


İYİ Parti  Şanlıurfa eski İl  Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından açılan manevi tazminat davasıyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Çakmaklı, görev yaptığı dönemdeki iddialar nedeniyle istifa etmiş ve sonrasında partisindeki bazı konularda yaşadıklarını kamuoyuyla paylaşmıştı.

Çakmaklı, yaptığı açıklamada, “İYİ Parti’nin kurucu il başkanı olarak görev yaptım ve milletvekili sıralamasındaki iddialar ve ak çakali işlerin döndüğü yönündeki düşüncelerim nedeniyle istifa ettim” dedi. Kendisinin ve partisinin davacı olduğu manevi tazminat davasının ardından, Akşener’in hala koltuğuna sıkı sıkıya yapıştığını ve hamaset siyasetine devam ettiğini ifade etti.

Çakmaklı, suçlamalara karşı, “Hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. Beni idama götürseler dahi, söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım” şeklinde açıklama yaparak iddialarının arkasında durduğunu belirtti. Davanın sürecinde gerçeklerin ortaya çıkacağını ve adaletin sağlanacağını ifade etti.