Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

43. Cumhuriyet Koşusunu Şanlıurfalı Jokey kazandı

75. Yıl Ankara Hipodromu’nda gerçekleşen 43. Cumhuriyet Koşusunu Suruçlu Ahmet Çelik kazandı.

75. Yıl Ankara Hipodromu’nda


Türkiye Jokey Kulübü tarafından 75. Yıl Ankara Hipodromu’nda Cumhuriyetin 100. yılında gerçekleştirilen 43. Cumhuriyet Koşusunu Şanlıurfa Suruç ilçesine bağlı Murat Köyünden Arif Çelik’in sahibi olduğu ’Deniz Efe’, jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. Yarışların ardından ödül töreni düzenlendi. 43. Cumhuriyet Koşusunun galibi ’Deniz Efe’ isimli safkanın sahibi Arif Çelik ve jokeyi Ahmet Çelik ödül törenine katıldı.

Yarışmayı kazanan ’Deniz Efe’ isimli safkanın sahibi Arif Çelik ve jokeyi Ahmet Çelik’ ödüllerini Ankara Valisi Vasip Şahin, Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Veysel Tiryaki ile Ebubekir Gizligider ve Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur verdi.

43. Cumhuriyet Koşusunu kazanan Şanlıurfalı Ahmet Çelik, ödül töreninin ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Birçok kez tarihe tanıklık ettik. Toplamda 7. Cumhuriyet Koşusu galibiyetim oldu. 2011 ve 2012’de üst üste 2 kez Cumhuriyet Koşusu kazanmıştım. Cumhuriyetimizin 100. yılında galip gelmek benim için gurur verici. Başarılarıma yenisi eklendi. Bütün ekibime teşekkür ederim” dedi.