Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2 Asker casusluktan tutuklandı!

Amerika Birleşik Devletleri Donanmasında görev yapan iki asker, hassas ulusal güvenlik bilgilerini Çin ile paylaştıkları suçlamasıyla güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Yapılan operasyonlarda gözaltına alınan askerler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Amerika Birleşik Devletleri Donanmasında


Son dönemlerde özellikle Asya ve Pasifik bölgelerinde karşı karşıya gelen iki dünya devi ABD ve ÇİN yine bir casusluk olayı ile gündeme geldi. Yaşanan olayda Çin Devleti lehine casusluk yaptığı belirtilen 2 donanma askeri yakalanarak tutuklandı. 

CASUSLAR AMERİKAN ORDUSUNUN İÇERİSİNDEN ÇIKTI 

Dünyanın en büyük güçlerinden biri olan ABD Donanması’nda görevli iki asker, Çin adına casusluk yapma suçlamasıyla tutuklandı. ABD Adalet Bakanlığına bağlı Ulusal Güvenlik Biriminden sorumlu Adalet Bakanı Yardımcısı Matt Olsen yaptığı açıklamada, iki askerin hassas ulusal güvenlik bilgilerini Çin ile paylaştıkları gerekçesiyle tutuklandıklarının aktararak, “Hassas askeri bilgiler Çin Halk Cumhuriyeti’nin eline geçti” ifadelerini kullandı. 

AMERİKAN YETKİLİLER ÇİN’İ EN BÜYÜK TEHDİT OLARAK GÖRÜYORLAR 

Olayın ardından, FBI’ın San Diego Saha Ofisi’nden sorumlu Özel Ajan Stacey Moy ise, “ABD için Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) ve Çin Komünist Partisi’nden daha büyük bir tehdit yok. ÇHC, dünyanın tek süper gücü olma stratejik planında ABD’ye saldırmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek.” şeklinde konuştu.